Recenze – Flowermate Cross vaporizér

386
blank

Vaporizér Flowermate Cross je kousek vhodný jak pro milovníky dabování, tak pro ty, kdo upřednostňují suché bylinky. Má totiž dvě na sobě zcela nezávislé komory. Jak a jestli vůbec tento nápad funguje, si můžete přečíst v následující recenzi.


Společnost Flowermate si díky svým velice kvalitním vaporizérům vybudovala pevnou základnu fanoušků po celém světě. Jejich vaporizéry bylin, jako jsou ty z řady V5 OX a V5 Os, používají tisíce lidí po celém světě.

Nyní se zde rozhodli následovat stále populárnější trend poslední doby a pustili se do výroby vaporizérů určených pro koncentráty.

Technologie duálního ohřevu

Vaporizér Flowermate Cross je nástupcem všestranného vaporizéru Flowermate Hybrid X a umí pracovat s bylinkami i koncentráty. Vylepšení u Flowermate Cross spočívají ve speciální ohřívací komoře pro koncentráty a vibrační zpětné vazbě.

Jak jsem již předeslal, přístroj má dvě oddělené vnitřní topné komory. Jednu pro květy a druhou pro koncentráty. Vysoce kvalitní keramická topná komora na straně pro byliny umožňuje dosažení teplot od 93 °C do 220 °C, přičemž doba zahřívání je kratší než 30 sekund.

V komoře určené pro koncentráty je umístěn nový topný článek schopný dosáhnout teploty až 350 °C. Speciálně navržená komora pro koncentráty umožňuje produkci opravdu výjimečných par.

První dojem

Flowermate Cross mě překvapil už pohledem na jeho krabičku, díky které působí od začátku jako luxusní produkt.

K výše zmíněným komorám se dostanete zvednutím magnetických výklopných víček. Aby to bylo pro uživatele co nejsnadnější, jsou víčka označena specifickými symboly pro byliny a výtažky.

Využít můžete libovolnou komoru. Cross je dodáván se skleněným náustkem se silikonovými o- kroužky a lze jej připojit k oběma komorám.

Vapování bylin

Nejprve otevřete komoru pro byliny a naplníte ji. Bylinková komora je označena ikonou listu a má na dně otvory. Komoru nesmíte nacpat příliš!

Jakmile přidáte suché bylinky a vaporizér zapnete, ucítíte krátkou vibraci. Následně máte možnost zvolit si, která komora se má zahřát.

Osobně si myslím, že bylinková část vaporizéru nefunguje tak dobře, jako je tomu u ostatních vaporizérů určených jen na byliny. Menší komora, kratší doba sezení, ne tak výrazné páry. Něco jiného je to ale u použití s koncentráty.

canatura-1

Režim vaporizace koncentrátů

Na rozdíl od vapování suchých bylin musíte během užívání koncentrátů stisknout tlačítko napájení. Před automatickým vypnutím topného článku máte okno 15 sekund. Můžete ale stisknout a podrže tlačítko a ve vapování pokračovat.

Funkčnost části určené pro koncentráty se mi naopak líbila. Chuť par byla velmi dobrá. Nebylo to tak rychlé jako u typického vaporizéru určeného pro koncentráty, ale bylo to jako mít sezení s bylinkami, jen byl v přístroji namísto nich koncentrát.

Hodnocení

Vytvořit hybridní vaporizér sice zní jako skvělý nápad, ale popravdě řečeno jsem čekal něco trochu jiného. Na základě zkušeností z dřívějška jsem věřil, že přístroj si poradí skvěle hlavně s bylinami, protože většina vaporizérů Flowermate určených pro suché byliny si s nimi poradí bezvadně. Žádná očekávání jsem naproti tomu neměl u režimu vaporizování koncentrátů.

Z konečného výsledku jsem tedy překvapen.

První překvapení je, že Cross je mnohem lepší vaporizér koncentrátů. V tomto režimu odvádí skvělou práci a produkuje skvělé páry. Rychle se zahřívá a má poměrně dobrou výdrž baterie.

To druhé, a lehce negativní překvapení se týká vaporizace suchých bylin. Dostal jsem totiž mnohem méně, než jsem očekával. Žádné hutné voňavé páry, značným zklamáním byla i jejich velmi nevýrazná chuť.

Verdikt

Cross doporučuji hlavně jako vaporizér koncentrátů. Možnost použít jej i s bylinami není jeho silnou stránkou a lze ji považovat spíše za zajímavý doplněk.

blank

Technické specifikace

Výška: 8,3 cm
Šířka: 5 cm
Hloubka: 2,3 cm
Váha: 225 g

Plusy

  • Pěkný a praktický design
  • Vynikající kvalita par při použití s koncentráty
  • Snadné ovládání

Mínusy

  • Nízká kvalita par v režimu vapování bylin
  • Skleněný náustek je nutno přenášet odděleně od vaporizéru

Hodnocení: 84%

blank