Tým za oponou

 

Jindřich Krása

Šéfredaktor a hlavní editor
jindrich@casopisroots.cz
+420 
604 977 999

Jsem v tom od začátku, takže směrujte na mě to, co se týče psaní a vůbec vedení. Tak už to chodí. 

K redakční práci jsem se dostal při psaní herních recenzí pro časopis Score, kde jsem spolupracoval s legendami Mikolášem Tučkem a Janem Modrákem. Už tehdy mi došlo, že právě psaní je to, co mě naplňuje. Bohužel jsem na to na pár let zapomněl a honil se v různých zaměstnáních za penězi. Před šesti lety jsem ale přijal nabídku pozice šéfredaktora v české verzi holandského časopisu o konopí Soft Secrets a někdy v únoru 2015 začal pracovat na ideji nového časopisu. Obrovským hnacím motorem ve snaze o zlepšení světa kolem nás je můj syn Lukáš. A proč ROOTS? Miluji přírodu. Ta díky působení lidí neskutečně trpí a to chci změnit!

 

Jana Michailidu

Autor a kreativec
janka@casopisroots.cz
+420 na vyžádání

Jsem bytost, která vyznává nenásilí a snahu o pochopení světa kolem sebe. Od nízkého věku mě bavilo dozvídat se nové věci prakticky z jakéhokoli oboru a tato vlastnost mi už zůstala.

V současnosti studuji magisterský obor Biotechnologie léčiv na VŠCHT. Mimo to se hlouběji zabývám psychotropními látkami (hlavně konopím a halucinogeny), různými způsoby jejich využití a cestami, které by vedly k jejich legalizaci. Velkou částí mého života jsou i různé způsoby kreativního vyjádření (poměrně často kreslím, fotím, vařím atd.), čímž se snažím být nápomocná právě v časopise Roots.

 

Petra Timurová

Kreativec a malířka
petra@casopisroots.cz
+420 737 378 101

Cokoliv se týče obrázků a malování směrujte na mě a bez rozpaků.

Inspirace a tvorba mě provází od malička. Díky svým obrazům vyprávím své příběhy a pocity. Je to jako deník, který mě přesahuje. Jsem štastná za moje dvě krásné dcery. Díky jejich lásce a podpoře cítím, že ta cesta po které v životě jdu, je správná. Proč ROOTS? Dostala jsem nabídku na tvorbu komiksu od dlouholetého kamaráda Jindry. Byla to výzva a já mám radost, že se mohu podílet na tomto smysluplném a kreativním projektu.

 

Radek R. Kaša

Redaktor, cestovatel, vášnivý lezec a fotograf
radek@casopisroots.cz
+353 na vyžádání

Píšu, fotím, lezu (občas na nervy – někdy i záměrně). 

Psal jsem vždycky rád ale bohužel jen „do šuplíku“. A když Jindra založil Roots, ten šuplík jsem nadšeně odemknul.)
Velké dík patří mé snoubence Ditule, která je pro mne obrovskou inspirací. Byla to vždy ona, kdo stál při mém boku v časech dobrých i zlých; kdy jsme se například daleko od domova mohli spolehnout pouze jeden na druhého a společně ustáli spousty životních zkoušek.
Proč Roots? Příroda je jedinou reálnou hodnotou, co máme. Vše ostatní je naším systémem vytvořená iluze, pro kterou tenhle svět dostává neskutečnou čočku. V Roots nacházím příležitosti pokusit se něco změnit, něčemu pomoct.

 

Robert Kajzer

Grafik a kreativec
robert@casopisroots.cz
+420 na vyžádání

Mám na starosti grafickou podobu tištěné verze časopisu. Dotazy ohledně požadavků na tisková data (například inzerce) nebo podkladů pro jejich tvorbu, směrujte bez rozpaků na mě. Rád poradím a samozřejmě pomůžu s případnou tvorbou.

Ke grafice jsem se dostal po škole. Stal se z toho můj koníček a časem i zdroj obživy 🙂 Když se mi naskytla příležitost práce v tiskárně, neváhal jsem a přidal se k super kolektivu Tiskárny Median, která má mimo jiné na starosti tisk časopisu ROOTS. K ROOTS samotnému jsem se dostal právě prostřednictvím tiskárny, kde mě oslovil Jindřich a jsem rád, že jsem neodmítnul! Díky tomu můžu podporovat jeho dobrou myšlenku a pomáhat ROOTS k růstů! Mimo práci mě pohání moje rodina, kterou moc miluju. Hlavně moje úžasná přítelkyně a teď už i náš syn.

Veronika Králová

Znalec písmenek a bylinek
veronika@casopisroots.cz
+420 777 933 989

Ptejte se na cokoliv okolo bylinek, to je moje parketa a ráda poradím

Jsem milovník přírody, který dostal příležitost se podílet na projektu ROOTS svými články. Zajímá mě vše kolem přírody, vědy, chemie, psychologie, ale největší láskou zůstává hudba a tanec. Celý život je mojí největší oporou má rodina a okruh nejbližších přátel. Právě oni mě nejvíce motivují jak v životě soukromém tak i profesním.
ROOTS je rodině velmi podobný a stejně jako rodina, mi dává podporu i dobré rady do života.